>>> FORUM STRADA FRUNZEI ( OGORULUI )
Bine ati venit pe forum Frunzei!!!
>>> FORUM STRADA FRUNZEI ( OGORULUI )
Bine ati venit pe forum Frunzei!!!
>>> FORUM STRADA FRUNZEI ( OGORULUI )
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

>>> FORUM STRADA FRUNZEI ( OGORULUI )


 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
>> BUN VENIT PE FORUM STRADA FRUNZEI <<
>> PENTRU A VIZUALIZA SUBIECTELE FORUMULUI TREBUIE SA FITI CONECTAT <<
>> ASCULTA KISS FM LIVE PE FORUM<<
>> COMENTATI SUBIECTELE POSTATE SAU POSTATI ALTELE NOI, PAREREA DUMNEAVOASTRA CONTEAZA !!! << 
>> <<
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Hotii care fura din cartierul nostru
EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces EmptySam Mai 31, 2014 9:39 am Scris de IONUTZ

» INTRARE UPC IN CARTIER
EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces EmptyMier Apr 30, 2014 3:08 pm Scris de Admin

» PROIECT DE INVESTITII STRADA FRUNZEI
EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces EmptyVin Ian 18, 2013 1:59 pm Scris de Admin

» Rezultate inedite ale proiectelor locale evidentiate printr-o metodologie inovatoare de co-evaluare
EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces EmptyVin Noi 30, 2012 3:30 pm Scris de cries_sb

» GRADINITA STRADA OGORULUI
EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces EmptyVin Aug 24, 2012 2:54 pm Scris de Gradinita Dumbrava Minuna

» De ce duc parintii copiii la gradinita ?
EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces EmptyMar Feb 14, 2012 8:49 pm Scris de Lilis

» Taxe locale
EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces EmptyMier Dec 21, 2011 6:43 pm Scris de marian_fieraru

» Job NOU Asigurari-Sibiu.ro
EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces EmptyLun Iun 06, 2011 9:38 pm Scris de Vizitator

» NOU!!!!!Oferta interfon ELECTRA SC UNIC SECURITY SRL(90 RON/Apartament)
EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces EmptyJoi Mai 05, 2011 7:10 pm Scris de Unic Security

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Sondaj
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

 

 EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces

In jos 
+3
georgedafinca
CRISTIAN.STEFAN
nicolae
7 participanți
AutorMesaj
nicolae
Locatar
Locatar
nicolae


Mesaje : 3
Data de inscriere : 15/12/2009

EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces Empty
MesajSubiect: EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces   EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces EmptyLun Feb 15, 2010 1:11 pm

Stimati colacatari,
In dimineata asta am observat un afis pus de administratorul asociatiei de locatari pein care EMCO ne transmite ca doreste ca noi sa achitam contravaloarea drumului de acces desi multi nu am stiut ca noi trebuie sa il platim, la aceasta solicitare a lui EMCO am si eu cateva nelamuriri:

1. Cand ne-a facut EMCO o oferta de pret pentru acest drum ( eu unul si nici altii presupun nu au vazut asa ceva)

2. Cine a facut lista de semnaturi prin care sa ne dam acordul pentru aceasta investitie

3. Cui apartine acest drum ? e al firmei EMCO sau este dat primariei? eu unul nu as da nici un ban daca este a lui EMCO

4. In cazul in care acest drum nu este a lui EMCO presupun ca cineva a facut o selectie de oferta si oferta de pret cea mai buna a fost a firmei EMCO, as vrea sa vad si eu celelalte oferte si mai ales cine a facut selectia de oferte

Gatand cu intrebarile cu privire la acest drum ar mai fi una care pe noi ne costa bani:

EMCO ne-a vandutapartamentele tuturor iar adresa trecuta in contracte este Strada Ogorului 28 bloc B si la altii bloc A in loc de bloc 12 si 11 desi el a primit o adresa de la primarie in data de >>03.02.2009 << prin care blocurile sunt mentionate ca 11 si 12, in momentul de fata noi ca locatari va trebui sa mergem la notar sa ni se faca un act aditional si o modificare in Cartea Funciara cu aceste numere, cine plateste noi sau EMCO, deoarece multi dintre noi au semnat contract cu ei dupa aceasta data iar el a trecut in contracte A si B fara sa modifice CF-ul general ( probabil il costa prea mult) si sa gandit sa treaca aceasta cheltuiala spre noi, la fel cum face cu acest drum fara ca sa fi venit in fata noastra cu o oferta clara sau daca doream drum sa cautam si alte oferte.
Ma gandesc ca multi sunteti de aceasi parere sau ati putea adauga si altele.
Sus In jos
CRISTIAN.STEFAN
Locatar
Locatar



Mesaje : 2
Data de inscriere : 02/02/2010

EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces Empty
MesajSubiect: Re: EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces   EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces EmptyLun Feb 15, 2010 2:58 pm

Sa fie sanatosi daca vror bani nu o sa primesca ,daca nu le convine sa scoata dalele si sa le ia.
Orcum au inceput sa se lase asa bine le-au pus.
Sus In jos
georgedafinca
Locatar
Locatar



Mesaje : 12
Data de inscriere : 21/01/2010

EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces Empty
MesajSubiect: Re: EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces   EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces EmptyMar Feb 16, 2010 2:01 pm

Probabil hotararea a fost luata intre Emco si Concasa, deoarece drumul a fost platit 50-50 de acestia. Nici pe noi (blocurile 17 A si B) nu ne-a intrebat nimeni inainte. Probabil raspunsul va fi acelasi si din partea noastra.
Sus In jos
nicolaelazar
Locatar
Locatar



Mesaje : 4
Data de inscriere : 13/12/2009

EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces Empty
MesajSubiect: Re: EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces   EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces EmptyMier Feb 17, 2010 1:27 pm

Eu zic sa nu ne grabim cu presupunerile si sa vorbim in prima faza cu Paul Pascu vis-a-vis de acest subiect pentru ca,la una din sedintele din anul trecut a fost o discutie de principiu pentru punerea de pavaj iar noi am fost de acord cu acest lucru!!Ceea ce nu am discutat a fost pretul real,suprafata care urma sa se paveze si termenul de executie.Haideti sa fim corecti si sa analizam aceasta situatie,sa o discutam si sa cautam o rezolvare.Dupa parerea mea si dupa calculul facut suma ceruta de EMCO este corecta.Puteti face si voi un calcul luandu-va datele necesare si ofertele de pe internet si atunci puteti face diferenta intre costul care l-a avut EMCO si cat ne-ar fi costat pe noi sa pavam acest drum luand in calcul si relatiile pe care Paul Pascu le are cu firmele specializate in acest domeniu.Cei mai defavorizati din acest punct de vedere sunt cei care au locul de parcare pe lateralul blocurilor,ei ar trebui sa fie cei mai suparati dar cred ca exista o solutie si pentru acest lucru.Haideti sa stabilim o sedinta cu toti locatarii bl 11-12 si sa cautam solutia impreuna pentru ca avem nevoie de aceste pavaje!!
Sus In jos
paul
Locatar
Locatar



Mesaje : 2
Data de inscriere : 05/03/2010

EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces Empty
MesajSubiect: Re: EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces   EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces EmptyVin Mar 05, 2010 3:29 pm

Pentru ca multa lume dupa cum vad isi da cu presupusul pentru tot felul de probleme ivite din momentul in care v-ati mutat, nu inteleg de ce nu ma invitati si pe mine la una din sedintele d-voastra; cel mai grav este ca nu stiti nici macar ce si de la cine ati cumparat;
Sus In jos
nicolae
Locatar
Locatar
nicolae


Mesaje : 3
Data de inscriere : 15/12/2009

EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces Empty
MesajSubiect: Re: EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces   EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces EmptyLun Mar 08, 2010 1:03 pm

Daca membrul paul are ai numele pascu, as avea cateva intrebari, altfel e doar o confuzie.

-intradevar trebuia sa folosim Immo Invest Hermanstadt dar din obisnuinta am scris EMCO "alta marie cu aceasi palarie"
1. In ceea ce priveste drumul de acces lamuritine a cui proprietate este ? Cine va dat acceptul pentru sunma de 300 ron/ familie iar daca va dat-o cineva acea persoana sa va plateasca, eu unul nu v-am vazut la fata si nici nu sunt de accord cu o suma impusa.

2. Apa pe care io tot cereti administratorului sa vo platim, nu e nici o problema sa o platim deoarece am consunat-o dar la o firma ca a dumneavoastra care a incasat cat a incasat de la noi sa se uite la 10-12 milioane lei vechi, mi se pare o zgarcenie de nedescris, sau o fi criza de vina.

3. In ceea ce priveste pivnitele, valoarea solicitate ni se pare enorma avand in vedere ca o sa avem doar o cota parte { pentru ca nu o sa dezmembrati pe bucati sa avem titlu de proprietate pe ele} iar varianta de inchidere tip cotet cu scandura mi se pare total aiurea, din cate stim la noile blocuri in Y in pretul apartamentului pe langa parcare intra si boxa

4. Din cate am auzit cei de la blocul 11 au solicitat cartea tehnica a constructiei am vrea sa o primim si cei de la 12 sau va trebui sa va trimitem si noi scris SAU cartea tehnica a primim doar contitionat?

Astept cu interes aceste raspunsuri daca sunteti Paul Pascu
Sus In jos
paul
Locatar
Locatar



Mesaje : 2
Data de inscriere : 05/03/2010

EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces Empty
MesajSubiect: Re: EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces   EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces EmptyLun Mar 08, 2010 3:41 pm

Stimate domnule Nicolae,cu permisiunea d-voastra am sa va clarific cateva din problemele ridicate :

1.Drumul de acces la blocuri asa cum ar fi trebuit sa stiti este al d-voastra impreuna cu colocatarii din bloc in cote parti specificate foarte clar in contractul de vanzare-cumparare;

2. Legat de costul pt amenajarea drumului de acces , am intrebat verbal cativa dintre colacatarii d-voastra si toti au fost de acord cu amenajarea drumului de catre noi; daca doriti va putem pune la dispozitie o copie a facturii si daca credeti ca obtineti o oferta SCRISA mai buna decat a noastra sunt de acord sa platiti doar diferenta;Va reamintesc ca drumul a fost realizat undeva in luna noiembrie pe cheltuiala noastra si doar pt confortul d-voastra;

3.Legat de adresa administrativa a blocurilor , presupun ca nu sunteti din Ardeal, dar aici evidenta in Cartea Funciara se face dupa numarul cadastral si numarul topografic al imobilelor si nu dupa adresa administrativa care se poate schimba ori de cate ori Consiliul LOcal si Primaria doreste ; de aceea sunt notari in Sibiu care nu tin cont de adeverintele eliberate de Primarie si care in fata celor de la C.F. nu valoreaza doi bani; pt schimbarea/modificarea adresei se face o simpla cerere la Primaria pt eliberarea adresei administrative si se depune la Serviciul de Evedenta a Populatiei;

4. In toata aceasta afacere firma EMCO a fost antreprenorul general al lucrarii ales de IMMO INVEST HERMANNSTADT , firma de la care de altfel ati si cumparat apartamentele;

As vrea sa va reamintesc ca din momentul in care v-ati mutat in apartamente si pana la inceputul lunii noiembrie cand vi s-au citit contoarele de apa de catre presedintele asociatiei de locatari ati consumat apa dar care nu s-a platit nici pana astazi;Deasemenea presedintele asociatiei mi-a adus la cunostiinta ca doar cativa dintre d-voastra si-au achitat taxele la asociatie
Pentru orice alte nelamuriri va stau oricand la dispozitie;
Paul Pascu
Sus In jos
AKLA
Locatar
Locatar



Mesaje : 11
Data de inscriere : 05/04/2010

EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces Empty
MesajSubiect: Re: EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces   EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces EmptyLun Apr 05, 2010 6:39 pm

Asa e la noi in Romania , sa fac blocuri in camp , se vand ieftin in faza de proiect si cand e vorba de drumuri amenajate se fac ca ploua. Locurile de parcare trebuie sa fie amenajate de cei care vand apartamentele inainte de a le da in folosinta si puse in mod gratuit la dispozitia locatariorl ! Very Happy
Sus In jos
AKLA
Locatar
Locatar



Mesaje : 11
Data de inscriere : 05/04/2010

EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces Empty
MesajSubiect: Re: EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces   EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces EmptyVin Apr 09, 2010 12:44 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
CaRa
Locatar
Locatar



Mesaje : 1
Data de inscriere : 14/12/2009

EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces Empty
MesajSubiect: Re: EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces   EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces EmptySam Apr 10, 2010 10:07 pm

Cred ca inainte de a da vreun ban pt acest drum ar trebui sa fie refacut.Nu se poate sa platim un drum nou pavat care este plin de balti in momentul in care ploua.Cand a fost discutia de a se plati pt drum,la prima sedinta cand s-a ales si asociatia,s-a discutat de suma de 200 roni si nicidecum 300.E totusi o diferenta de inca 50%....
Sus In jos
Continut sponsorizat





EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces Empty
MesajSubiect: Re: EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces   EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces Empty

Sus In jos
 
EMCO solicita plata a 300 ron pentru drum acces
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» CONTUL BANCAR PENTRU PLATA TAXELOR

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
>>> FORUM STRADA FRUNZEI ( OGORULUI )  :: Prima categorie :: PAREREA TA !-
Mergi direct la: