>>> FORUM STRADA FRUNZEI ( OGORULUI )
Bine ati venit pe forum Frunzei!!!
>>> FORUM STRADA FRUNZEI ( OGORULUI )
Bine ati venit pe forum Frunzei!!!
>>> FORUM STRADA FRUNZEI ( OGORULUI )
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

>>> FORUM STRADA FRUNZEI ( OGORULUI )


 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
>> BUN VENIT PE FORUM STRADA FRUNZEI <<
>> PENTRU A VIZUALIZA SUBIECTELE FORUMULUI TREBUIE SA FITI CONECTAT <<
>> ASCULTA KISS FM LIVE PE FORUM<<
>> COMENTATI SUBIECTELE POSTATE SAU POSTATI ALTELE NOI, PAREREA DUMNEAVOASTRA CONTEAZA !!! << 
>> <<
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Hotii care fura din cartierul nostru
Constructii noi in cartier EmptySam Mai 31, 2014 9:39 am Scris de IONUTZ

» INTRARE UPC IN CARTIER
Constructii noi in cartier EmptyMier Apr 30, 2014 3:08 pm Scris de Admin

» PROIECT DE INVESTITII STRADA FRUNZEI
Constructii noi in cartier EmptyVin Ian 18, 2013 1:59 pm Scris de Admin

» Rezultate inedite ale proiectelor locale evidentiate printr-o metodologie inovatoare de co-evaluare
Constructii noi in cartier EmptyVin Noi 30, 2012 3:30 pm Scris de cries_sb

» GRADINITA STRADA OGORULUI
Constructii noi in cartier EmptyVin Aug 24, 2012 2:54 pm Scris de Gradinita Dumbrava Minuna

» De ce duc parintii copiii la gradinita ?
Constructii noi in cartier EmptyMar Feb 14, 2012 8:49 pm Scris de Lilis

» Taxe locale
Constructii noi in cartier EmptyMier Dec 21, 2011 6:43 pm Scris de marian_fieraru

» Job NOU Asigurari-Sibiu.ro
Constructii noi in cartier EmptyLun Iun 06, 2011 9:38 pm Scris de Vizitator

» NOU!!!!!Oferta interfon ELECTRA SC UNIC SECURITY SRL(90 RON/Apartament)
Constructii noi in cartier EmptyJoi Mai 05, 2011 7:10 pm Scris de Unic Security

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Sondaj
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

 

 Constructii noi in cartier

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
aalleexx1
Locatar
Locatar



Mesaje : 12
Data de inscriere : 22/03/2010
Localizare : Bl. alma

Constructii noi in cartier Empty
MesajSubiect: Constructii noi in cartier   Constructii noi in cartier EmptyJoi Oct 07, 2010 8:25 am

Ordinul 536/1997
Art. 2 - Amplasarea clădirilor destinate locuinţelor trebuie să asigure însorirea acestora pe o durată de minimum 1 1/2 ore zilnic, la solstiţiul de iarnă, a tuturor încăperilor de locuit. Distanţa dintre clădiri trebuie să fie mai mare sau cel puţin egală cu înălţimea clădirii celei mai înalte, pentru a nu se umbri reciproc.

Vad ca s-a inceput saparea fundatiei unui nou bloc. Cei din blocurile Alma 5 si EMCO 11 si 12 au observat acest lucru. Ce parere aveti ? Se respecta distanta minima legala intre constructii ?
Sus In jos
cara1235
Locatar
Locatar



Mesaje : 1
Data de inscriere : 07/10/2010

Constructii noi in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Constructii noi in cartier   Constructii noi in cartier EmptyJoi Oct 07, 2010 4:02 pm

Locuiesc in blocul 12 si nu prea sunt de acord cu ce se intampla in fata geamului meu.Ce putem face ?
Sus In jos
danut.14.5
Locatar
Locatar



Mesaje : 5
Data de inscriere : 09/05/2010

Constructii noi in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Constructii noi in cartier   Constructii noi in cartier EmptyVin Oct 08, 2010 8:45 am

Locuiesc in blocul 5 .
Din cate stiu eu trebuia in termen de 15 zile de la momentul in care a fost aprobat proiectul trebuia depusa o contestatie.
Ramane sa ne consolam cu ideea
Daca stie cinene altceva sunt dispus sa ajut.
Sus In jos
aalleexx1
Locatar
Locatar



Mesaje : 12
Data de inscriere : 22/03/2010
Localizare : Bl. alma

Constructii noi in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Constructii noi in cartier   Constructii noi in cartier EmptyVin Oct 08, 2010 4:49 pm

Poate inca se mai poate face ceva, dar ne-ar trebui exact niste reglementari pe baza carora sa facem plangere. Daca cunoasteti pe cineva de pe la primarie, poate ne ajuta. Inca nu au turnat fundatia, deci eu cred ca se mai poate schimba ceva......
Apropo, stiti ce firma lucreaza ?
Daca e termenul de 15 zile, este absurd sa fie socotit de la aprobarea proiectului. Nici unul din noi nu putea sti despre proiect. Noi ne-am "trezit" cu santierul "peste" noi abia de 2-3 zile.
Sus In jos
danut.14.5
Locatar
Locatar



Mesaje : 5
Data de inscriere : 09/05/2010

Constructii noi in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Constructii noi in cartier   Constructii noi in cartier EmptyLun Oct 11, 2010 6:08 am

Daca are cineva cunostinta de ce lege este nevoie sa depunem o reclamatie sau unde sa ne adresam? eu nu stiu
Sus In jos
vdfsbro
Locatar
Locatar
vdfsbro


Mesaje : 33
Data de inscriere : 19/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bl. 1

Constructii noi in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Constructii noi in cartier   Constructii noi in cartier EmptyVin Oct 15, 2010 9:54 pm

Se intampla exact la fel ca in cazul construirii blocurilor din fata la bl 1 si 2.
La fel oamenii s-au agitat si ... nimic.
Unul din blocuri e gata iar celalalt e pe ultima suta de metri.
Obisnuiti-va cu ideea ca se vor construi in fata geamului vostru, noi blocuri.
Pentru ce va trebuie soare. Ca doar e un cartier dormitor. Dimineata plecati la "sapa", seara veniti acasa la somnic. Daca vreti sa nu se uite vecinul din blocul aflat la 2, 3 metri de voi trageti draperiile. Daca nu sunteti pudici ... ce mai conteaza?
Acum vad ca se agita oamenii din blocurile 5 si EMCO.
Sunt curios cat mai dureaza pana o sa se agite si cei din blocurile 3 si 4, caci cei din 1 si 2 spera sa se amane cat mai mult inevitabilul, si anume constuirea a inca 3 blocuri pe "spatiul verde" dintre ele, pe care mai paste din cand in cand cate un cal printre balarii. Exista autorizatie de construire pentru respectivele blocuri.
Asa ca va doresc sa va mai bucurati de soare cat mai puteti cei din blocurile 3 si 4 cu vedere catre 1 si 2.

Toate cele bune va doresc la toti.

Si nu uitati:

ROMANIA TREZESTE-TE
Sus In jos
danut.14.5
Locatar
Locatar



Mesaje : 5
Data de inscriere : 09/05/2010

Constructii noi in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Constructii noi in cartier   Constructii noi in cartier EmptySam Oct 16, 2010 12:59 pm

trist dar adevarat
Singura solutie FRATILOR ABANDONATI ROMANIA CAT MAI PUTEM.
Eu nu mi-am dorit sa plec dar incet incet vad ca lucrurile de langa mine ma determina sa ABANDONEZ ACEASTA TARA DE RAHAT.

O zi buna
Sus In jos
teglasalin
Locatar
Locatar



Mesaje : 6
Data de inscriere : 24/03/2010

Constructii noi in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Constructii noi in cartier   Constructii noi in cartier EmptyLun Ian 10, 2011 10:46 am

Ce mult va mai plangeti voi.Doar cu gura....

Faceti mai ceea ce tot spuneti. In loc sa te apuci sa tot arunci in stanga si in dreapta ca e tara de cacat, ca e cartierul de cacat, mai bine nu mai spuneti nimic si plecati odata. Nedreptatitilor!!!:-)))
Sus In jos
vdfsbro
Locatar
Locatar
vdfsbro


Mesaje : 33
Data de inscriere : 19/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bl. 1

Constructii noi in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Constructii noi in cartier   Constructii noi in cartier EmptyLun Ian 10, 2011 10:21 pm

Acesta este un forum pe care oamenii isi spun punctul de vedere.
Daca te deranjeaza ... poate nu o sa mai fii deranjat.

Toate cele bune.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Constructii noi in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Constructii noi in cartier   Constructii noi in cartier Empty

Sus In jos
 
Constructii noi in cartier
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
>>> FORUM STRADA FRUNZEI ( OGORULUI )  :: Prima categorie :: PAREREA TA !-
Mergi direct la: